Nowości  Atomistyka    
 

Atomistyka.pl > Więcej polskich studentów energetyki jądrowej

2022-04-28 Więcej polskich studentów energetyki jądrowej

Dwie czołowe warszawskie uczelnie wraz z francuskim instytutem I2EN zwiększyć mają liczbę studentów na kierunkach związanych z energetyką jądrową.

W tym celu Politechnika Warszawska (PW), Uniwersytet Warszawski (UW) oraz Międzynarodowy Instytut Energii Jądrowej (I2EN) z Francji podpisały 28 kwietnia 2022 roku umowę o współpracę w kształceniu kadr.


Od lewej prof. Mariusz Malinowski - Prorektor PW ds. Nauki, Frédéric Billet - Ambasador Francji w Polsce, Karen Daifuku - Dyrektor I2EN, prof. Sambor Grucza - Prorektor UW ds. współpracy i spraw pracowniczych (grafika: Ambasada Francji w Polsce)

Celem kooperacy jest zwiększenie liczby studentów na kierunkach związanych z energetyką jądrową, którzy później podejmą pracę w sektorze badawczym, w organach regulacyjnych lub w przemyśle jądrowym. Kształcenie odpowiednich kadr ma zapewnić powodzenie polskiego programu jądrowego.

Przewidywane działania obejmą wsparcie w tworzeniu specjalistycznych kursów z dziedziny energetyki jądrowej, programów podwójnego dyplomu, wymiany z francuskimi uniwersytetami i uczelniami technicznymi oraz organizację seminariów dla studentów prezentujących liczne możliwości rozwoju zawodowego w sektorze energetyki jądrowej.

"Uczelnie, z którymi zawarliśmy porozumienia nie tylko kształcą przyszłych ekspertów w dziedzinie energetyki jądrowej, ale także wnoszą wiele innych umiejętności, które będą niezbędne do realizacji ambicji Polski w zakresie rozwoju energii jądrowej. Jako partner francuski mamy nadzieję przyczynić się do tego sukcesu." - powiedziała Karen Daifuku, dyrektor I2EN.

Atomistyka.pl na serwisach społecznościowych: